Dārza kopšanas serviss

Kā jau katra lieta mūsu dzīvē prasa savas rūpes, tā arī dārzam ir nepieciešama pienācīga kopšana un aprūpe. Katram augam ir savas biloģiskās prasības un tas noteikti prasa, lai katram dārza kopējam būtu attiecīgās zināšanas par dārzu un dārza augiem. Plus, tas noteikti prasīs laiku. Dārza kopšana gan savā ziņā ir arī relaksācija, bet ne visi to grib darīt un ne visiem tas padodas, tāpēc daļa klientu izvēlas uzticēt savu dārzu profesionāļiem, kas laikus un teicamā kvalitātē aprūpēs jūsu dārza augus un zālienu.

Skaists, zaļš un vienmēr nopļauts zāliens priecēs katru cilvēku, kur nu vēl vairāk pašu dārza saimnieku. Lai radītu tīrības un sakoptības sajūtu zālienu vajadzētu pļaut vismaz vienu reizi nedēļā. Par liešanu nav jāuztraucās, ja dārzā ir ierīkota automātiskā laistīšanas sistēma. Galvenās lietas, kurām noteikti būtu jāseko līdz ir, pareiza zāliena mēslošana, regulāra pļaušana, nezāļu iznīcināšana un pavasarī zāliena aerācija. Ja laicīgi šīs lietas zālienam tiks nodrošinātas, tad labs un skaists iznākums neizpaliks.

Koki, krūmi, puķes, kas aug jūsu dārzā, arī vienmēr būs skaisti, ja dobes un apdobes laicīgi būs izravētas, augi pienācīgi samēsloti un apgriesti.  Ja nepieciešams, arī aplieti (ja jūsu dārzā nav automātiskās laistīšanas sistēmas, tad aug noteikti jālej būtu ar šļūteni vai lejkannu, kas atkal prasa lieku laiku). Dažkārt lielu postu augiem nodara kaitēkļi un slimības. Lai veiksmīgi ar tām cīnītos, tās laicīgi ir jāpamana un jāievieš attiecīgie agrotehniskie pasākumi. Šīs lietas vislabakā būtu uzticēt kvalificētam speciālistam.

Neliels pašpārbaudes tests par dārza kopšanu.
Vai ziniet, cik  daudz ūdens, kādas barības vielas un aprūpe vajadzīga rododendriem, cik tūjām, cik mellenēm, cik pacipresēm, cik kadiķiem, cik citiem augiem? Piemēram, vai zinājāt, ka astilbes nedrīkst mēslot ar ķīmiskiem mēslošanas līdzekļiem? Vai zinājāt, ka tūjas ziemā obligāti jānopurina no sniega,?Vai zinājāt, ka augi uz ziemu ir pienācīgi jāsalej?

Ja jūs interesē dārza atjaunošana, kopšana, vai uzturēšana, sazinieties ar SIA “Dārza eksperts” speciālistu.