Atbalsta sienas, terases

Vietās, kur mēdz būt nevienmērīgs reljefs ar stāvām nogāzēm, pacēlumiem vai kritumiem, ir nepieciešams risinājums, lai varētu šīs vietas kaut kā nostiprināt. Šim nolūkam izmanto dažādus materiālus un risinājumus.
Mūrētas atbalsta sienas.

Tās var veidot no dažādiem materiāliem. Laukakmeņiem, dolomīta akmeņiem vai betona.
Lai sienas kalpotu ilgāk, tām noteikti ir jāielej pamati. Pamatu dziļums būs atkarīgs no grunts, bet vidēji tas ir no 60- 120 cm dziļumā. Atbalsta sienas slīpumam vajadzētu būt no 0-10%, bet sienas biezumam jābūt vismaz 30 cm. Ja atbalsta sienas augstums ir lielāks par par 1,5m, tad vidū tai jābūt metāla armatūrām.
Brīvi krautās atbalsta sienas.

To augstums nedrīkst pārsniegt 1m un kā pildījumu spraugām var izmantot melnzemi vai mālainu augsni. Sagāzumu ar 10-15% slīpumu veido uz terases pusi, lai ūdens neizsakolotu starp spraugām iebērto augsni. Šādas atbalsta sienas var veidot bez speciāli ielietiem pamatiem.
Koka atbalsta sienas jeb palisādes.

Šādas sienas būvē no dažāda garuma un diametra virpotiem un imprignētiem koka mietiem. To garums ir atkarīgs no paredzētas atblsta sienas augstuma. Piemēram, ja palisādes augstums plānots 80 cm, tad mietu garumam jābūt vismaz 1,6 m garumā. Mietu diametrs atkarīgs no dizaina, palisāžu augstuma un finansiālajām iespējām, bet biežāk tiek lietoti 8-12cm diam. biezi koka mieti. Palisādes ir ļoti labs nogāzes slīpuma terasējuma veids, jo koks piešķir viegluma sajūtu, kā arī izmaksas šādām sienām ir pieņemamas.

Koka palisādes var veiksmīgi izmantot, lai norobežotu dobes, vai paceltu tās citā līmenī. Tā pat ar palisāžu palīdzību  pie mājas vai pagarba var atrisināt dažādu augstuma starpību pārvarēšanu.
Ļoti labi tās noder dīķa malu  vai grāvju nostiprināšanai.

Nogāzes, palisādes

•    Betona un koka palisādes
•    Krastu un stāvumu stiprināšana
•    Dīķu malu nostiprināšana
•    Terases
•    Laukakmeņu atbalsta sienas